Cherry Mouse Gentix 4K
Picture 1 of 3 

Picture 2 of 3 

Picture 3 of 3 

Abrasion-resistant surface coating, rubber-coated sides; Two thumb buttons and scroll wheel with button function; High-precision optical sensor with switchable resolution (800, 1200, 2400, 3600 dpi); Ideal for use with high-resolution monitors; Symmetrical design, suitable for left- and right-handed users; Wired connection via USB (1.8 m)
Basic specifications
| Article number | 876605 |
|---|---|
| EAN | 4025112089992 |
| Alternative item number | 966016 |
| Brand | Cherry |
Dimensions
| Height | 3.5cm |
|---|---|
| Width | 7cm |
| Weight | 125g |
| Cable length | 180cm |
Additional specifications
| Detailfarbe | Schwarz |
|---|---|
| Farbe | Schwarz |
| Breite | 70mm |
| Tiefe | 112mm |
| Kabellänge | 1.8m |
| Gewicht | 125g |
| Höhe | 35mm |
| Bedienungsseite | Universal |
| Maus Features | Scrollrad, Umschaltbare DPI-Auflösung |
| Maus-Typ | Standard |
| Schnittstelle | USB-A |
| Sensortyp | Optisch |
| Verbindungsart | Verkabelt |
| Netzteil vorhanden | Nein |
| USB-C Ladeanschluss | Nein |