Apple Magic Keyboard with Touch ID and Numeric Keypad CH Layout
Picture 1 of 3 

Picture 2 of 3 

Picture 3 of 3 

Keys with a pleasant typing feel and high stability, numeric keypad for quick navigation in tables;Wireless connection via Bluetooth;Swiss keyboard layout;Rechargeable battery: fully charged in just 2 hours, 1 month runtime;Touch ID (fingerprint scanner) enables easy authentication for secure logins and purchases;Charging the battery via included USB-C cable
Basic specifications
| Article number | 874885 |
|---|---|
| EAN | 195949655739 |
| Alternative item number | 1800794 |
| Brand | Apple |
Dimensions
| Width | 41.87cm |
|---|---|
| Weight | 369g |
Additional specifications
| Breite | 449mm |
|---|---|
| EPREL-Nummer | 1997883 |
| Farbe | Schwarz, Rot |
| Energieeffizienzklasse | E |
| Farbraum | sRGB, Adobe RGB, Rec. 2020, DCI-P3, Rec. 709, NTSC |
| Ergonomie | Neigbar |
| Webcam | Ja |
| Material | Kunststoff |
| Detailfarbe | Schwarz |
| VESA-Bohrung vorhanden | Ja |
| Tiefe | 66.04mm |