Apple Magic Keyboard (US Layout)
Picture 1 of 1 

Connection type: Wireless, Interface: Bluetooth; Type/Usage scenario: Business, Standard; Features: Media keys; Key type: Chiclet (Notebook); Keyboard layout: QWERTY (US)
Basic specifications
| Article number | 877082 |
|---|---|
| EAN | 195949634482 |
| Alternative item number | 1994286 |
| Brand | Apple |
Dimensions
| Weight | 239g |
|---|
Additional specifications
| Breite | 116, 198mm |
|---|---|
| Pixelabstand | 0.27mm |
| Video-Anschlüsse | DisplayPort, HDMI |
| HDMI Schnittstellen | 2x HDMI |
| Blickwinkel horizontal max. | 178° |
| Max. Auflösung | 3840 x 2160 (Ultra HD 4K) |
| Detailfarbe | Blau |
| Reaktionszeit Nativ | 14ms |
| Curved | Nein |
| VESA-Bohrung vorhanden | Ja |
| Tiefe | 67.72mm |
| Hintergrundbeleuchtung | WLED |