Western Digital External Hard Drive WD Elements Portable 4 TB
Picture 1 of 5 

Picture 2 of 5 

Picture 3 of 5 

Picture 4 of 5 

Picture 5 of 5 

Capacity of 4 TB; Preformatted for Windows, can be reformatted for Mac; Compact casing - only 21 mm high; USB 3.0 port
Basic specifications
| Article number | 881871 |
|---|---|
| EAN | 718037855981 |
| Alternative item number | 784208 |
| Brand | Western Digital |
Dimensions
| Height | 2.1cm |
|---|---|
| Width | 8.2cm |
Additional specifications
| Detailfarbe | Schwarz |
|---|---|
| Breite | 82mm |
| Tiefe | 111mm |
| Höhe | 21mm |
| Schnittstellen | Type-A USB 3.0 (3.1 / 3.2 Gen. 1) |
| Stromversorgung | Per Datenkabel |
| Festplatten Formfaktor | 2.5" |
| Dateisystem | NTFS (Windows) |
| Speicherverschlüsselung | Keine |
| Speicherkapazität | 4TB |