Western Digital External Hard Drive My Book Duo 28 TB
Picture 1 of 6 

Picture 2 of 6 

Picture 3 of 6 

Picture 4 of 6 

Picture 5 of 6 

Picture 6 of 6 

USB 3.1 Gen 1 capable, compatible with USB 3.0; Factory-configured as RAID 0 for maximum performance and capacity; 256-bit AES encryption and password protection; Included device management software with ransomware protection for creating smart backups; 2 x USB 3.2 Gen-1/USB-3.0 hub ports for additional devices and accessories; File system: exFAT (Windows & Mac OS)
Basic specifications
| Article number | 882788 |
|---|---|
| EAN | 718037873039 |
| Alternative item number | 1079805 |
| Brand | Western Digital |
Dimensions
| Height | 18cm |
|---|---|
| Width | 10cm |
Additional specifications
| Speicherkapazität Total | 512GB |
|---|---|
| Kabellänge | 1.8m |
| Eingebaute Lautsprecher | Ja |
| Verpackung | Deutsch |
| Max. Spieler lokal | 1 |
| Laufwerk Formfaktor | M.2, Palm-sized NVMe SSD |
| Höhe | 127mm |
| Breite | 89mm |
| Altersfreigabe ab | 3 Jahren |
| Speichertyp | SSD |
| Blickwinkel horizontal max. | 178° |
| Speicherverschlüsselung | Keine |
| Detailfarbe | Silber |
| Frequenzband | 5, 2.4GHz |
| Höhe inkl. Standfuss | 478mm |
| WLAN Standard | 3.5" |
| Farbraum | DCI-P3 |
| Gaming-Funktionen | Small/Medium Business, Home |
| Lüfter vorhanden | Nein |
| Material | Kunststoff |
| Blickwinkel vertikal max. | 178° |
| Gewicht | 158g |
| Anzahl Laufwerkschächte | 1 |
| Basisanschluss | Mobilfunk |
| Farbe | Schwarz |
| Modemtyp | 4G/LTE |
| RJ-45 Geschwindigkeit max. | 1 Gbit/s |
| Lieferart Game | Game-Key Card |
| Anwendungsbereich | Small/Medium Business, Home |
| Stromversorgung | USB |
| Mobilfunk Standard | 3G (UMTS), 3G (HSPA+), 4G/LTE |
| Tiefe | 119mm |