Verbatim USB stick Store 'n' Go V3 64 GB
Picture 1 of 9 

Picture 2 of 9 

Picture 3 of 9 

Picture 4 of 9 

Picture 5 of 9 

Picture 6 of 9 

Picture 7 of 9 

Picture 8 of 9 

Picture 9 of 9 

Password protection; Compatible with Windows, Mac OS, and Linux; Write speed up to 25 MB/s; USB 3.0 for fast data transfer; Retractable USB connector for protection; Form factor: Dia
Basic specifications
| Article number | 886450 |
|---|---|
| EAN | 0023942491743 |
| Alternative item number | 1904515 |
| Brand | Verbatim |
Dimensions
| Height | 1.1cm |
|---|---|
| Width | 2cm |
Additional specifications
| Detailfarbe | Grau, Schwarz |
|---|---|
| Breite | 20mm |
| Material | Kunststoff |
| Tiefe | 11mm |
| Höhe | 11mm |
| Schnittstellen | USB Typ A |
| Speicherkapazität total | 64GB |
| Lesegeschwindigkeit max. | 80MB/s |
| Schreibgeschwindigkeit max. | 25MB/s |
| Speicherverschlüsselung | Keine |