SanDisk USB Stick Ultra Luxe USB 3.1 32 GB
Picture 1 of 4 

Picture 2 of 4 

Picture 3 of 4 

Picture 4 of 4 

SanDisk SecureAccess password protection software with 128-bit AES encryption; Transfer speeds of up to 150 MB/s; Total storage capacity: 32 GB; Interfaces: Type-A USB 3.0 (3.1 / 3.2 Gen. 1); Robust metal housing combines durability with a practical format
Basic specifications
| Article number | 879520 |
|---|---|
| EAN | 0619659172510 |
| Alternative item number | 956826 |
| Brand | SanDisk |
Dimensions
| Height | 0.572cm |
|---|---|
| Width | 1.58cm |
Additional specifications
| Detailfarbe | Silber |
|---|---|
| Breite | 15.8mm |
| Material | Metall |
| Tiefe | 40mm |
| Höhe | 5.72mm |
| Schnittstellen | Type-A USB 3.0 (3.1 / 3.2 Gen. 1) |
| Speicherkapazität total | 32GB |
| Lesegeschwindigkeit max. | 150MB/s |
| Speicherverschlüsselung | 128-Bit-AES |