Benq ideaCam S1 Plus
Picture 1 of 10 

Picture 2 of 10 

Picture 3 of 10 

Picture 4 of 10 

Picture 5 of 10 

Picture 6 of 10 

Picture 7 of 10 

Picture 8 of 10 

Picture 9 of 10 

Picture 10 of 10 

Maximum resolution of 3264 x 2448; Combination of webcam, document camera, and microscope capability in a PC camera; Stunning image quality with an 8M Sony sensor and clear audio with an AI microphone for noise cancellation; Automatic exposure and automatic white balance ensure clear images; Seamless switch to document camera with auto-rotation and auto-focus for presenting documents; Magnify amazing details with a 15x glass zoom lens.
Basic specifications
| Article number | 848309 |
|---|---|
| EAN | 4718755090813 |
| Alternative item number | 1682027 |
| Brand | Benq Monitor Zubehör |
Additional specifications
| Design | Flat |
|---|---|
| Farbe | Braun |
| Verlustleistung (TDP) | 65W |
| Lautsprecher Gehäuse | Aktiv |
| Max. Auflösung | 3840 x 2160 (Ultra HD 4K) |
| Batterietyp | LR03 / AAA / Micro |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Gewicht | 13.2kg |
| Tiefe | 3.1cm |
| Höhe | 16.1cm |