Lenovo Notebook V15 G5 IRL i5 / 32 GB / 1 TB SSD / 15.6″ Full HD
Picture 1 of 15 

Picture 2 of 15 

Picture 3 of 15 

Picture 4 of 15 

Picture 5 of 15 

Picture 6 of 15 

Picture 7 of 15 

Picture 8 of 15 

Picture 9 of 15 

Picture 10 of 15 

Picture 11 of 15 

Picture 12 of 15 

Picture 13 of 15 

Picture 14 of 15 

Picture 15 of 15 

Powerful Intel Core i5 (13th generation) processor with up to 4.6 GHz; Sustainably certified with ENERGY STAR and EPEAT Gold as well as recycled materials; Integrated HD webcam, numeric keypad, security through TPM 2.0 and password protection; Comprehensive connectivity with Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, LAN, and various USB ports; Fast 32 GB DDR5 RAM and 1 TB NVMe SSD for smooth multitasking; Sharp 15.6-inch Full HD TN display with anti-glare surface
Basic specifications
| Article number | 889613 |
|---|---|
| EAN | 199273169405 |
| Alternative item number | 1978370 |
| Brand | Lenovo |
Dimensions
| Height | 1.83cm |
|---|---|
| Width | 35.92cm |
| Weight | 1610g |
Additional specifications
| Netzteil Nennleistung | 65W |
|---|---|
| Grafikspeicher-Typ | In Hauptprozessor integriert |
| Eingebaute Lautsprecher | Stereo |
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 15.6" |
| Erforderliche Mindestladeleistung (min) | 65W |
| Maximale Taktfrequenz | 4.6GHz |
| Maximal verbaubarer Arbeitsspeicher | 32GB |
| USB-Anschlüsse | 1 x USB 3.0 (3.1 Gen. 1) Typ C, 2 x USB 3.0 (3.1 Gen. 1) Typ A |
| Netzteil vorhanden | Ja |
| Höhe | 18.3mm |
| Breite | 359.2mm |
| Speichertyp | SSD |
| Tastaturlayout | QWERTZ (CH) |
| Eingebautes Mikrofon | Ja |
| Anzahl freie Arbeitsspeichersteckplätze | 0 |
| WLAN Standard | IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6) |
| Auflösung | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Taktfrequenz | 3.4GHz |
| Webcam | Ja |
| USB-C Ladeanschluss | Ja |
| Bildschirmoberfläche | Entspiegelt |
| Betriebssystem | Windows 11 Home |
| Gewicht | 1.61kg |
| Weitere Anschlüsse | Kensington-Schloss |
| Paneltyp | TN |
| Grafikkarte Modell | Intel UHD Graphics |
| Verbauter Arbeitsspeicher | 32GB |
| Grafikfamilie | Intel UHD Graphics |
| Speicherkapazität Total | 1000GB |
| Max. Laufzeit | 8.9h |
| Cardreader vorhanden | Nein |
| Arbeitsspeicher Bauform | SO-DIMM |
| HDMI Anschlüsse | 1 |
| Anzahl Prozessorkerne | 8 |
| M.2 | 1 |
| Prozessortyp | Intel Core i5-13420H |
| Webcam Auflösung | 1280 x 720 (HD720) |
| Seitenverhältnis Bildschirm | 16:9 |
| Arbeitsspeicher-Typ | DDR5 |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Fingerabdruckscanner | Ja |
| Touchscreen | Nein |
| Dedizierte Grafikkarte | Nein |
| Combo-Port Mic/Headphone | 1 |
| Erforderliche Maximalladeleistung (max) | 65W |
| Ziffernblock | Ja |
| LAN (10/100/1000 Mbps) | 1 |
| Material | Polycarbonat (PC) |
| Kapazität Wattstunden | 47Wh |
| Prozessorfamilie | Intel Core i5 (13xxx) |
| Farbe | Schwarz |
| Schutzklasse | MIL-STD-810H |
| Anwendungsbereich | Business |
| USB Power Delivery (USB PD) | Ja |
| LAN | Ja |
| NPU (Neural Processing Unit) | Nein |
| Bluetooth-Version | 5.2 |
| Anzahl Arbeitsspeichersteckplätze | 2 |
| Mobilfunk Standard | Nicht vorhanden |
| Tiefe | 235.8mm |