Lenovo Notebook ThinkPad P16s Gen 4 (AMD) Copilot+ PC
Picture 1 of 11 

Picture 2 of 11 

Picture 3 of 11 

Picture 4 of 11 

Picture 5 of 11 

Picture 6 of 11 

Picture 7 of 11 

Picture 8 of 11 

Picture 9 of 11 

Picture 10 of 11 

Picture 11 of 11 

AMD Ryzen AI 7 PRO 350 processor; Operating system: Windows 11 Pro; USB ports: 2 x Thunderbolt 4 (USB Type C) / 2 x USB 3.0 (3.1 Gen. 1) Type A; 16" display with a resolution of 1920 x 1200 (WUXGA); Graphics card model: AMD Radeon 860M; 32 GB RAM, 1000 GB total storage
Basic specifications
| Article number | 889110 |
|---|---|
| EAN | 0198158416726 |
| Alternative item number | 1879393 |
| Brand | Lenovo |
Dimensions
| Height | 1.814cm |
|---|---|
| Width | 35.97cm |
| Weight | 1710g |
Additional specifications
| WLAN Standard | IEEE 802.11be (Wi-Fi 7) |
|---|---|
| Touchscreen | Ja |
| Dedizierte Grafikkarte | Nein |
| Auflösung | 2880 x 1920 (WQHD+) |
| Nachhaltigkeit | Nicht angegeben |
| Bildschirmoberfläche | 32GB |
| Betriebssystem | Chrome OS |
| Höhe | 17.95mm |
| Arbeitsspeicher Bauform | SO-DIMM |
| Farbe | Silber |
| Schutzklasse | MIL-STD-810H |
| Paneltyp | IPS |
| Anzahl Arbeitsspeichersteckplätze | 2 |
| Detailfarbe | Silber |
| 3.5 mm Kopfhöreranschlüsse | 1 |
| Fingerabdruckscanner | Ja |