Lenovo Notebook ThinkPad E14 Gen 7 (AMD)
Picture 1 of 17 

Picture 2 of 17 

Picture 3 of 17 

Picture 4 of 17 

Picture 5 of 17 

Picture 6 of 17 

Picture 7 of 17 

Picture 8 of 17 

Picture 9 of 17 

Picture 10 of 17 

Picture 11 of 17 

Picture 12 of 17 

Picture 13 of 17 

Picture 14 of 17 

Picture 15 of 17 

Picture 16 of 17 

Picture 17 of 17 

AMD Ryzen 7 250 processor; Operating system: Windows 11 Pro; USB ports: 1 x USB 3.0 (3.1 Gen. 1) Type A / 1 x USB 3.0 (3.1 Gen. 1) Type C / 1 x USB 3.1 (Gen. 2) Type A; 14" display with a resolution of 1920 x 1200 (WUXGA); Graphics card model: AMD Radeon 780M; 16 GB RAM, 512 GB total storage
Basic specifications
| Article number | 889133 |
|---|---|
| EAN | 198157652330 |
| Alternative item number | 1990404 |
| Brand | Lenovo |
Dimensions
| Height | 1.525cm |
|---|---|
| Width | 31.3cm |
| Weight | 1410g |
Additional specifications
| Combo-Port Mic/Headphone | 1 |
|---|---|
| Auflösung | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Anwendungsbereich | Business |
| Eingebautes Mikrofon | Ja |
| Anzahl Zellen | 3 |
| USB-C Ladeanschluss | Ja |
| Detailfarbe | Silber |
| Card Reader | Kein |
| 3.5 mm Kopfhöreranschlüsse | 1 |
| Höhe | 254.3mm |