Lenovo Notebook IdeaPad Slim 5 16IRH10 (Intel)
Picture 1 of 16 

Picture 2 of 16 

Picture 3 of 16 

Picture 4 of 16 

Picture 5 of 16 

Picture 6 of 16 

Picture 7 of 16 

Picture 8 of 16 

Picture 9 of 16 

Picture 10 of 16 

Picture 11 of 16 

Picture 12 of 16 

Picture 13 of 16 

Picture 14 of 16 

Picture 15 of 16 

Picture 16 of 16 

Intel Core i7-13620H processor with 10 cores and up to 4.9 GHz clock speed; Robust aluminum case in blue, equipped with a numeric keypad; Integrated Windows 11 Home operating system and Full HD front camera with privacy shutter; Comprehensive connectivity with Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, 2x USB-C and 1x HDMI; 16 GB DDR5 RAM with 5600 MHz and 512 GB NVMe SSD for fast performance; 16-inch WUXGA IPS display (1920 x 1200) with anti-glare surface and 300 cd/m² brightness
Basic specifications
| Article number | 889318 |
|---|---|
| EAN | 199273591541 |
| Alternative item number | 1985311 |
| Brand | Lenovo |
Dimensions
| Height | 1.69cm |
|---|---|
| Width | 35.65cm |
| Weight | 1810g |
Additional specifications
| Netzteil Nennleistung | 65W |
|---|---|
| Grafikspeicher-Typ | In Hauptprozessor integriert |
| Eingebaute Lautsprecher | Stereo |
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 16" |
| Maximale Taktfrequenz | 4.9GHz |
| Maximal verbaubarer Arbeitsspeicher | 32GB |
| USB-Anschlüsse | 2 x USB 3.0 (3.1 Gen. 1) Typ A, 2 x USB 3.0 (3.1 Gen. 1) Typ C |
| Netzteil vorhanden | Ja |
| Höhe | 16.9mm |
| Breite | 356.5mm |
| Speichertyp | SSD |
| Tastaturlayout | QWERTZ (CH) |
| Eingebautes Mikrofon | Ja |
| WLAN Standard | IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6) |
| Auflösung | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| Webcam | Ja |
| USB-C Ladeanschluss | Ja |
| Bildschirmoberfläche | Entspiegelt |
| Betriebssystem | Windows 11 Home |
| Gewicht | 1.81kg |
| Paneltyp | IPS |
| Grafikkarte Modell | Intel UHD Graphics |
| Verbauter Arbeitsspeicher | 16GB |
| Grafikfamilie | Intel UHD Graphics |
| Speicherkapazität Total | 512GB |
| Cardreader vorhanden | Ja |
| Arbeitsspeicher Bauform | SO-DIMM |
| HDMI Anschlüsse | 1 |
| Anzahl Prozessorkerne | 10 |
| M.2 | 2 |
| Prozessortyp | Intel Core i7-13620H |
| Webcam Auflösung | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Seitenverhältnis Bildschirm | 16:10 |
| Arbeitsspeicher-Typ | DDR5 |
| Detailfarbe | Blau |
| Card Reader | microSD |
| Fingerabdruckscanner | Nein |
| Touchscreen | Nein |
| Dedizierte Grafikkarte | Nein |
| Combo-Port Mic/Headphone | 1 |
| Ziffernblock | Ja |
| Material | Aluminium |
| Kapazität Wattstunden | 50Wh |
| Prozessorfamilie | Intel Core i7 (13xxx) |
| Farbe | Blau |
| Schutzklasse | MIL-STD-810H |
| Anwendungsbereich | Consumer |
| USB Power Delivery (USB PD) | Ja |
| LAN | Nein |
| NPU (Neural Processing Unit) | Nein |
| Bluetooth-Version | 5.2 |
| Anzahl Arbeitsspeichersteckplätze | 2 |
| Tiefe | 250.6mm |
Sale