HP EliteBook 8 Flip G1i 13 AI PC A26WREA
Picture 1 of 11 

Picture 2 of 11 

Picture 3 of 11 

Picture 4 of 11 

Picture 5 of 11 

Picture 6 of 11 

Picture 7 of 11 

Picture 8 of 11 

Picture 9 of 11 

Picture 10 of 11 

Picture 11 of 11 

Flexible hybrid (2-in-1) design with 360-degree hinge; 13.3-inch IPS touchscreen display with 1920 x 1200 resolution and 300 cd/m² brightness; Comprehensive connectivity with Wi-Fi 7, Bluetooth 5.3, and Thunderbolt 4 ports; Sustainably produced with recycled materials and eco-friendly packaging; Powerful Intel Core Ultra 5 225U processor with 12 cores and 14 threads; Swiss keyboard layout, spill-resistant and backlit
Basic specifications
| Article number | 889759 |
|---|---|
| EAN | 199251264047 |
| Alternative item number | 1879663 |
| Brand | HP Inc. |
Dimensions
| Height | 1.545cm |
|---|---|
| Width | 30.18cm |
| Weight | 1399g |
Additional specifications
| Grafikfamilie | Intel |
|---|---|
| Speicherkapazität Total | 256GB |
| Netzteil Nennleistung | 65W |
| Eingebaute Lautsprecher | Ja |
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 13.3" |
| Maximale Taktfrequenz | 4.8GHz |
| Maximal verbaubarer Arbeitsspeicher | 64GB |
| Anzahl Zellen | 3 |
| USB-Anschlüsse | 1 x USB 3.0 (3.1 Gen. 1) Typ A, 1 x USB 3.1 (Gen. 2) Typ C, 2 x Thunderbolt 4 (USB Typ C) |
| Netzteil vorhanden | Ja |
| Höhe | 15.45mm |
| Cardreader vorhanden | Nein |
| Breite | 301.8mm |
| Arbeitsspeicher Bauform | On-Board |
| HDMI Anschlüsse | 1 |
| Anzahl Prozessorkerne | 12 |
| Speichertyp | SSD |
| Tastaturlayout | QWERTZ (CH) |
| Prozessortyp | Intel Core Ultra 5 225U |
| Eingebautes Mikrofon | Ja |
| Arbeitsspeicher-Typ | LPDDR5X |
| Detailfarbe | Silber |
| Fingerabdruckscanner | Nein |
| Touchscreen | Ja |
| WLAN Standard | IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E) |
| Dedizierte Grafikkarte | Nein |
| Combo-Port Mic/Headphone | 1 |
| Auflösung | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| Nachhaltigkeit | Nicht angegeben |
| Webcam | Ja |
| Ziffernblock | Nein |
| Kapazität Wattstunden | 62Wh |
| Bildschirmoberfläche | Glänzend |
| Betriebssystem | Windows 11 Pro |
| Gewicht | 1.399kg |
| Prozessorfamilie | Intel Core Ultra 5 (Series 2) |
| Farbe | Silber |
| Anwendungsbereich | Business |
| LAN | Nein |
| NPU (Neural Processing Unit) | Ja |
| Bluetooth-Version | 5.3 |
| Grafikkarte Modell | Intel Graphics |
| Verbauter Arbeitsspeicher | 16GB |
| Tiefe | 216.1mm |