Dell Notebook Precision 5480 (i7, 16 GB, 512 GB, RTX A1000)
Picture 1 of 10 

Picture 2 of 10 

Picture 3 of 10 

Picture 4 of 10 

Picture 5 of 10 

Picture 6 of 10 

Picture 7 of 10 

Picture 8 of 10 

Picture 9 of 10 

Picture 10 of 10 

Intel Core i7-13700H 14-core processor with up to 5.0 GHz; 16 GB LPDDR5-6000 RAM and 512 GB SSD with PCIe/NVMe connection; 14" display with WUXGA resolution (1920 x 1200) and high color accuracy (100% sRGB); NVIDIA RTX A1000 with 6 GB GDDR6 graphics memory; 802.11ax WLAN, Bluetooth, 4x Thunderbolt 4 (USB Type-C), SD card reader, IR webcam; Windows 11 Pro (pre-installed), keyboard backlighting, facial recognition
Basic specifications
| Article number | 889107 |
|---|---|
| EAN | 5397184816875 |
| Alternative item number | 1584401 |
| Brand | Dell |
Dimensions
| Height | 1.109cm |
|---|---|
| Width | 31.06cm |
| Weight | 1480g |
Additional specifications
| Speicherkapazität Total | 2000GB |
|---|---|
| Eingebaute Lautsprecher | Ja |
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 14" |
| Erforderliche Mindestladeleistung (min) | 65W |
| USB-Anschlüsse | 1 x Thunderbolt 4 (USB Typ C), 1 x USB 3.1 (Gen. 2) Typ C, 2 x USB 3.0 (3.1 Gen. 1) Typ A |
| Höhe | 19.9mm |
| Cardreader vorhanden | Ja |
| Speichertyp | SSD |
| HDMI Anschlüsse | 1 |
| Breite | 356.5mm |
| Anzahl Prozessorkerne | 18 |
| Thunderbolt Anschlüsse | 1 |
| Seitenverhältnis Bildschirm | 16:10 |
| Detailfarbe | Silber |
| WLAN Standard | IEEE 802.11be (Wi-Fi 7) |
| Erforderliche Maximalladeleistung (max) | 100W |
| Auflösung | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| Taktfrequenz | 1.4GHz |
| Webcam | Ja |
| USB-C Ladeanschluss | Ja |
| Ziffernblock | Nein |
| Material | Aluminium |
| Bildschirmoberfläche | Entspiegelt |
| Gewicht | 1.43kg |
| Farbe | Schwarz |
| Anwendungsbereich | Consumer |
| LAN | Ja |
| NPU (Neural Processing Unit) | Non |
| Verbauter Arbeitsspeicher | 8GB |
| Tiefe | 269mm |