Acer Notebook TravelMate P4 Spin, 8 GB (TMP414RN-55-TCO-586Y)
Picture 1 of 7 

Picture 2 of 7 

Picture 3 of 7 

Picture 4 of 7 

Picture 5 of 7 

Picture 6 of 7 

Picture 7 of 7 

Intel Core Ultra 5 225U 12-core processor (up to 4.8 GHz); 8 GB DDR5 RAM and 256 GB SSD; 14" touch display with IPS panel and Full HD resolution (1920 x 1080 px, 16:10); 802.11be WLAN, Bluetooth 5.4, 2x USB Type C Display Port, 2x USB 3.2, HDMI, MicroSD card reader, FHD webcam; keyboard backlight, fingerprint scanner, Kensington lock, TPM, MIL-STD-810H tested; Windows 11 Home (pre-installed)
Basic specifications
| Article number | 889440 |
|---|---|
| EAN | 4711474473233 |
| Alternative item number | 1853815 |
| Brand | Acer |
Dimensions
| Height | 1.889cm |
|---|---|
| Width | 31.29cm |
| Weight | 1430g |
Additional specifications
| HDMI Anschlüsse | 1 |
|---|---|
| LAN | Ja |
| USB-Anschlüsse | 3 x Thunderbolt 4 (USB Typ C) |
| Bildschirmoberfläche | Glänzend |
| Verbauter Arbeitsspeicher | 16GB |