Vonmählen Notebook Backpack Horizon 15.6"
Picture 1 of 11 

Picture 2 of 11 

Picture 3 of 11 

Picture 4 of 11 

Picture 5 of 11 

Picture 6 of 11 

Picture 7 of 11 

Picture 8 of 11 

Picture 9 of 11 

Picture 10 of 11 

Picture 11 of 11 

Multiple interior compartments, including a padded protective compartment for your laptop/MacBook; Suitable for screen sizes up to 15.6"; Integrated USB-C port allows charging of electronic devices on the go; Functional and comfortable design, ideal for travel; Made from water-repellent and recycled materials; Individually adjustable shoulder straps and the softly padded back panel ensure long-lasting comfort.
Basic specifications
| Article number | 868948 |
|---|---|
| EAN | 4255591500484 |
| Alternative item number | 1602921 |
| Brand | Vonmählen |
Dimensions
| Height | 44cm |
|---|---|
| Width | 32cm |
| Weight | 860g |
Additional specifications
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 15.6" |
|---|---|
| Bewusst Einkaufen | Ja |
| Nachhaltigkeit | Nicht angegeben |
| Tragemöglichkeit | Schulterriemen, Handgriff |
| Material | Kunstleder, Polyester |
| Gewicht | 0.86kg |
| Höhe | 44cm |
| Zusatzfächer | Ja |
| Breite | 32cm |
| Farbe | Schwarz |
| Anzahl Rollen | 0 |
| Verschlussart | Reissverschluss |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Taschenart | Rucksack |
| Volumen | 20l |
| Tiefe | 14cm |