Vistaport battery for Dell Latitude E7240 / E7250
Picture 1 of 2 

Picture 2 of 2 

3 cells; Battery type: Lithium Polymer (LiPo); Capacity of 2800 mAh / 31 Wh
Basic specifications
| Article number | 870052 |
|---|---|
| EAN | 7640427270681 |
| Alternative item number | 935501 |
| Brand | Vistaport |
Dimensions
| Weight | 250g |
|---|
Additional specifications
| Kompatible Hersteller | DELL Technologies |
|---|---|
| Gewicht | 250g |
| Akkutyp | Lithium-Polymer (LiPo) |
| Akkukapazität | 2800mAh |
| Spannung | 11.1 |
| Kapazität Wattstunden | 31Wh |
| Anzahl Zellen | 3 |