Trust Notebook Bag Lisboa Blue, 16"
Picture 1 of 11 

Picture 2 of 11 

Picture 3 of 11 

Picture 4 of 11 

Picture 5 of 11 

Picture 6 of 11 

Picture 7 of 11 

Picture 8 of 11 

Picture 9 of 11 

Picture 10 of 11 

Picture 11 of 11 

Robust design with shock-absorbing and water-repellent properties for secure protection; Made from recycled PET bottles, environmentally friendly and sustainable; Spacious, softly padded interior for laptops up to 16 inches; Various carrying options with removable, adjustable shoulder strap and carrying handle; Additional front pocket with zipper for accessories like phones and chargers; Features a trolley strap for easy attachment to travel luggage
Basic specifications
| Article number | 872026 |
|---|---|
| EAN | 8713439249804 |
| Alternative item number | 1680030 |
| Brand | Trust |
Dimensions
| Height | 40cm |
|---|---|
| Width | 6cm |
| Weight | 512g |
Additional specifications
| Originalprodukt | Ja |
|---|---|
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 7.8" |
| Nachhaltigkeit | Nicht angegeben |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Rainbow Kit | Nein |
| Tiefe | 170mm |