Trust Notebook Bag Bologna Eco 16"
Picture 1 of 5 

Picture 2 of 5 

Picture 3 of 5 

Picture 4 of 5 

Picture 5 of 5 

Padded compartment for a notebook up to 16"; Clear division with slots for documents and small items; Allows attachment to the pull handle of a trolley; Adjustable, detachable shoulder strap with padding; Features a detachable shoulder strap
Basic specifications
| Article number | 870470 |
|---|---|
| EAN | 8713439244472 |
| Alternative item number | 1267821 |
| Brand | Trust |
Dimensions
| Height | 41cm |
|---|---|
| Width | 29cm |
| Weight | 430000g |
Additional specifications
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 16" |
|---|---|
| Detailfarbe | Schwarz |
| Farbe | Schwarz |
| Breite | 290mm |
| Material | Recycled PET |
| Tiefe | 20mm |
| Gewicht | 430kg |
| Höhe | 410mm |
| Bewusst Einkaufen | Ja |
| Material | Kunststoff |
| Taschenart | Notebooktasche |
| Tragemöglichkeit | Schulterriemen, Tragegriff |
| Verschlussart | Reissverschluss |
| Zusatzfächer | Dokumentenfach |
| Zusatzfächer | Ja |
| Innenbreite | 375mm |
| Innenhöhe | 260mm |
| Innentiefe | 4mm |
| Trolley-Band | Ja |