Trust Notebook Bag Atlanta Eco 16"
Picture 1 of 7 

Picture 2 of 7 

Picture 3 of 7 

Picture 4 of 7 

Picture 5 of 7 

Picture 6 of 7 

Picture 7 of 7 

Made from recycled PET bottles and therefore environmentally friendly; Multiple additional compartments for accessories and personal items; Padded main compartment for secure laptop transport; Compatible with laptops up to 15.6 inches screen diagonal; Secure metal zippers and Velcro fasteners; Adjustable shoulder strap and practical carrying handle
Basic specifications
| Article number | 868596 |
|---|---|
| EAN | 8713439241891 |
| Alternative item number | 1931318 |
| Brand | Trust |
Dimensions
| Height | 32cm |
|---|---|
| Width | 39cm |
| Weight | 475g |
Additional specifications
| Innentiefe | 50mm |
|---|---|
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 16" |
| Bewusst Einkaufen | Ja |
| Nachhaltigkeit | Global Recycling Standards (GRS) |
| Tragemöglichkeit | Schulterträger, Tragegriff |
| Material | Polyester |
| Gewicht | 0.475kg |
| Höhe | 320mm |
| Zusatzfächer | Ja |
| Breite | 390mm |
| Innenhöhe | 260mm |
| Farbe | Schwarz |
| Innenbreite | 260mm |
| Verschlussart | Reissverschluss |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Trolley-Band | Nein |
| Taschenart | Notebooktasche |
| Tiefe | 60mm |