Targus Privacy Screen 14.1" / 16:9
Picture 1 of 2 

Picture 2 of 2 

Protects the screen from prying eyes; Supports touch and dual screens; Double-sided use: Glossy side for better clarity indoors and matte side for outdoor use or in bright rooms; Easy installation with tab guides or reusable adhesive strips; Suitable for a screen diagonal of 14.1"; Anti-glare and reflection-free for eye protection
Basic specifications
| Article number | 871395 |
|---|---|
| EAN | 5051794014471 |
| Alternative item number | 1441785 |
| Brand | Targus |
Dimensions
| Height | 17.5cm |
|---|---|
| Width | 31cm |
Additional specifications
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 14.1" |
|---|---|
| Seitenverhältnis Bildschirm | 16:9 |
| Breite | 310mm |
| Folien Effekt | Blaulichtfilter, Blickschutzfilter, Reflexionsreduktion |
| Höhe | 175mm |