Targus Privacy Screen 13.3" / 16:10
Picture 1 of 3 

Picture 2 of 3 

Picture 3 of 3 

Suitable for a screen diagonal of 13.3"; Protects the screen from prying eyes; Anti-glare and reflection-free for eye protection; Supports touch and dual screens; Glossy side ensures clarity when viewing indoors, matte side reduces glare when viewing outdoors or in a bright room; Three easy attachment options: tabs under the screw, tab guides, or reusable adhesive strips
Basic specifications
| Article number | 871210 |
|---|---|
| EAN | 5024442896309 |
| Alternative item number | 1662789 |
| Brand | Targus |
Dimensions
| Height | 17.8cm |
|---|---|
| Width | 28.5cm |
Additional specifications
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 13.3" |
|---|---|
| Seitenverhältnis Bildschirm | 16:10 |
| Breite | 285mm |
| Folien Effekt | Kratzfest |
| Höhe | 178mm |