Targus Notebook Sleeve CityGear 13.3"
Picture 1 of 5 

Picture 2 of 5 

Picture 3 of 5 

Picture 4 of 5 

Picture 5 of 5 

Thin, form-fitting design: carry alone or in another bag; Front zippered pocket with generous storage compartment; Durable, padded sleeve for notebooks up to 13.3"
Basic specifications
| Article number | 872102 |
|---|---|
| EAN | 5051794027846 |
| Alternative item number | 982542 |
| Brand | Targus |
Dimensions
| Height | 26cm |
|---|---|
| Width | 35cm |
| Weight | 230g |
Additional specifications
| Breite | 350mm |
|---|---|
| Farbe | Schwarz |
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 13.3" |
| Nachhaltigkeit | Nicht angegeben |
| Tragemöglichkeit | Ohne Tragevorrichtung |
| Material | Polyester, Polyurethan (PU) |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Gewicht | 230g |
| Tiefe | 23mm |
| Höhe | 260mm |