Targus Notebook Bag CityGear Topload 15.6"
Picture 1 of 9 

Picture 2 of 9 

Picture 3 of 9 

Picture 4 of 9 

Picture 5 of 9 

Picture 6 of 9 

Picture 7 of 9 

Picture 8 of 9 

Picture 9 of 9 

Robust protection against impacts and water splashes through Dome Protection System; Made from durable polyester and polyurethane; Compatible with notebooks from 14 to 15.6 inches and all brands; Versatile carrying options with shoulder strap, carrying handle, and trolley strap; Intelligent organization through numerous additional compartments and organizer for accessories and personal items; Environmentally friendly and PFC-free for sustainable use
Basic specifications
| Article number | 870253 |
|---|---|
| EAN | 5051794027976 |
| Alternative item number | 982438 |
| Brand | Targus |
Dimensions
| Height | 41cm |
|---|---|
| Width | 14.8cm |
| Weight | 1210g |
Additional specifications
| Innentiefe | 25mm |
|---|---|
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 15.6" |
| Tragemöglichkeit | Schulterriemen, Handgriff, auf Trolley aufsteckbar, Tragegriff, Trolley-Griff |
| Material | Polyester, Polyurethan (PU) |
| Gewicht | 1.21kg |
| Höhe | 410mm |
| Zusatzfächer | Ja |
| Breite | 148mm |
| Innenhöhe | 265mm |
| Farbe | Schwarz |
| Innenbreite | 387mm |
| Verschlussart | Reissverschluss |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Trolley-Band | Ja |
| Taschenart | Notebooktasche |
| Volumen | 25.28l |
| Tiefe | 429mm |