Targus Notebook Backpack Drifter 15.6"
Picture 1 of 7 

Picture 2 of 7 

Picture 3 of 7 

Picture 4 of 7 

Picture 5 of 7 

Picture 6 of 7 

Picture 7 of 7 

Suitable for notebooks up to 15.6"; Durable outer material ensures optimal resilience and elasticity; High-quality padded lining with air-mesh back panel for comfort and cooling; Extensive internal organization, suspended laptop compartment; Outdoor design with strong, swivel-reinforced carrying handle; Fully adjustable, padded premium straps, 2x mesh exterior pockets for water bottles
Basic specifications
| Article number | 871914 |
|---|---|
| EAN | 5051794007220 |
| Alternative item number | 1587597 |
| Brand | Targus |
Dimensions
| Height | 49cm |
|---|---|
| Width | 36cm |
| Weight | 1240g |
Additional specifications
| Originalprodukt | Ja |
|---|---|
| Weitere Informationen | High Capacity |
| Toner/Tinte Farbe | Magenta, Yellow, Black, Cyan |
| Anzahl Zellen | 4 |
| Rainbow Kit | Nein |
| Tinte Füllmenge | 3 x 15, 1 x 50ml |