Targus Notebook Backpack Classic 16"
Picture 1 of 17 

Picture 2 of 17 

Picture 3 of 17 

Picture 4 of 17 

Picture 5 of 17 

Picture 6 of 17 

Picture 7 of 17 

Picture 8 of 17 

Picture 9 of 17 

Picture 10 of 17 

Picture 11 of 17 

Picture 12 of 17 

Picture 13 of 17 

Picture 14 of 17 

Picture 15 of 17 

Picture 16 of 17 

Picture 17 of 17 

Laptop compartment for notebooks up to 16 inches (40.6 cm); Waterproof bottom and shockproof for optimal protection; Comfort through padded back and adjustable shoulder straps; Volume of 25 liters with practical exterior and interior pockets; Made from recycled PET material; Equipped with anti-theft protection and lockable zippers
Basic specifications
| Article number | 869251 |
|---|---|
| EAN | 5063194002002 |
| Alternative item number | 1777188 |
| Brand | Targus |
Dimensions
| Height | 45.5cm |
|---|---|
| Width | 31cm |
| Weight | 690g |
Additional specifications
| Innentiefe | 2.03cm |
|---|---|
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 16" |
| Bewusst Einkaufen | Ja |
| Tragemöglichkeit | Schulterriemen, Tragegriff |
| Material | Polyester |
| Gewicht | 0.69kg |
| Höhe | 45.5cm |
| Zusatzfächer | Ja |
| Breite | 31cm |
| Zusammensetzung | Polyester, Polyethylenterephthalat (PET) |
| Innenhöhe | 38.6cm |
| Farbe | Schwarz |
| Anzahl Rollen | 0 |
| Innenbreite | 26cm |
| Verschlussart | Reissverschluss |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Taschenart | Rucksack |
| Volumen | 25l |
| Tiefe | 17.5cm |