Targus Notebook Backpack CityGear 17.3"
Picture 1 of 11 

Picture 2 of 11 

Picture 3 of 11 

Picture 4 of 11 

Picture 5 of 11 

Picture 6 of 11 

Picture 7 of 11 

Picture 8 of 11 

Picture 9 of 11 

Picture 10 of 11 

Picture 11 of 11 

Various zippered pockets for documents, notebooks, and writing utensils; Padded carrying handle, breathable back padding, and shoulder straps; Compartments for a tablet and a notebook up to 17.3"; "Dome Protection System": shock-absorbing layers divert pressure away from devices; Loop for attachment to the pull handle of a trolley
Basic specifications
| Article number | 871708 |
|---|---|
| EAN | 5051794028010 |
| Alternative item number | 982443 |
| Brand | Targus |
Dimensions
| Height | 49cm |
|---|---|
| Width | 32.5cm |
| Weight | 1150g |
Additional specifications
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 17.3" |
|---|---|
| Nachhaltigkeit | Nicht angegeben |
| Tragemöglichkeit | Handgriff, Rucksack, auf Trolley aufsteckbar |
| Material | Polycarbonat, Polyurethan (PU) |
| Gewicht | 1.15kg |
| Höhe | 49cm |
| Zusatzfächer | Ja |
| Breite | 32.5cm |
| Farbe | Schwarz |
| Anzahl Rollen | 0 |
| Verschlussart | Reissverschluss |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Taschenart | Rucksack |
| Tiefe | 21cm |