STEFFEN Extension Cable GdV CEE16/5 - CEE16/5 10 m
Picture 1 of 2 

Picture 2 of 2 

Protection class: IP44; Conductor cross-section: 1.5 mm²; Cable length: 10 m; Child protection: No; Function light: No; Extension cable with 5-pin plug (Mounted), Black; Plug type input: CEE 16-5; Plug type output: CEE 16-5
Basic specifications
| Article number | 872854 |
|---|---|
| EAN | 7611007152130 |
| Alternative item number | 1335648 |
| Brand | STEFFEN |
Dimensions
| Cable length | 1000cm |
|---|
Additional specifications
| Detailfarbe | Schwarz |
|---|---|
| Farbe | Schwarz |
| Kabellänge | 10m |
| Kabeltyp | Verlängerungskabel |
| Kinderschutz | Nein |
| Steckertyp Ausgang | CEE 16-5 |
| Steckertyp Eingang | CEE 16-5 |
| Anzahl Leiter | 5 |
| Funktionsleuchte | Nein |
| Harmonisierte Leitungsbezeichnung | H07RN-F 3G 1.5mm2 |
| Leiterquerschnitt | 1.5mm² |
| Steckereigenschaften | Montiert |
| Stromstärke | 16A |