STEFFEN Extension Cable EPR-PUR CEE16/5 - CEE16/5 10 m
Picture 1 of 2 

Picture 2 of 2 

Protection class: IP44; Extension cable with 5-pin plug (mounted), Orange; Plug type input: CEE 16-5; Plug type output: CEE 16-5; Child protection: No; Function light: No; Conductor cross-section: 2.5 mm²; Cable length: 10 m
Basic specifications
| Article number | 871311 |
|---|---|
| EAN | 7611007159559 |
| Alternative item number | 1335650 |
| Brand | STEFFEN |
Dimensions
| Cable length | 1000cm |
|---|
Additional specifications
| Kabellänge | 10m |
|---|---|
| Stromstärke | 16A |
| Kinderschutz | Nein |
| Steckereigenschaften | Montiert |
| Kabeltyp | Verlängerungskabel |
| Leiterquerschnitt | 2.5mm² |
| Harmonisierte Leitungsbezeichnung | H07BQ-F PUR 5G 2.5mm2 |
| Farbe | Orange |
| Anzahl Leiter | 5 |
| Funktionsleuchte | Nein |
| Detailfarbe | Orange |
| Steckertyp Eingang | CEE 16-5 |
| Steckertyp Ausgang | CEE 16-5 |