STEFFEN extension cable 4 m T13-T12
Picture 1 of 1 

Extension cable with 3-pin plug (molded), Black; Plug type input: T12; Plug type output: T13; Child protection: No; Function light: No; Conductor cross-section: 1 mm²; Cable length: 4 m
Basic specifications
| Article number | 871779 |
|---|---|
| EAN | 7611007142322 |
| Alternative item number | 964634 |
| Brand | STEFFEN |
Dimensions
| Cable length | 400cm |
|---|
Additional specifications
| Detailfarbe | Schwarz |
|---|---|
| Farbe | Schwarz |
| Kabellänge | 4m |
| Kabeltyp | Verlängerungskabel |
| Weitere Informationen | Ruhezustand 1 m |
| Kinderschutz | Nein |
| Steckertyp Ausgang | T13 |
| Steckertyp Eingang | T12 |
| Anzahl Leiter | 3 |
| Aussenanwendung | Nein |
| Funktionsleuchte | Nein |
| Harmonisierte Leitungsbezeichnung | H05VV-F 3G 1.0mm2 |
| Leiterquerschnitt | 1mm² |
| Steckereigenschaften | Angespritzt |
| Stromstärke | 10A |
| Kabelummantelung | Kunststoff |
| Halogenfrei | Nein |
| Überhitzungsschutz | Nein |