STEFFEN Extension Cable 10 m T13 - T12 IP55
Picture 1 of 2 

Picture 2 of 2 

Protection class: IP55; Cable length: 10 m; Child protection: No; Function light: No; Extension cable with 3-pin plug (Mounted), Blue; Plug type input: T12; Plug type output: T13; Conductor cross-section: 1.5 mm²
Basic specifications
| Article number | 873174 |
|---|---|
| EAN | 7611007159627 |
| Alternative item number | 1359858 |
| Brand | STEFFEN |
Dimensions
| Cable length | 1000cm |
|---|
Additional specifications
| Kabellänge | 10m |
|---|---|
| Stromstärke | 10A |
| Halogenfrei | Ja |
| Kinderschutz | Nein |
| Steckereigenschaften | Montiert |
| Kabeltyp | Verlängerungskabel |
| Leiterquerschnitt | 1.5mm² |
| Kabelummantelung | PUR (TPU) |
| Harmonisierte Leitungsbezeichnung | H07BQ-F PUR 3G 1.5mm2 |
| Aussenanwendung | Ja |
| Farbe | Orange |
| Anzahl Leiter | 3 |
| Funktionsleuchte | Nein |
| Detailfarbe | Blau |
| Steckertyp Eingang | T12 |
| Steckertyp Ausgang | T13 |