Standard frame adapter cable CEE16/3 - CEE32/5
Picture 1 of 1 

Coupling CEE16/3, protection class IP44; Plug type input: CEE 32-5; Plug type output: CEE 16-3; Adapter cable with 3-pin plug (mounted), orange; Cable length: 0.2 m; Child protection: No; Function light: No; With built-in fuse (16A)
Basic specifications
| Article number | 871711 |
|---|---|
| EAN | 7640343356438 |
| Alternative item number | 1453021 |
| Brand | Normrahmen |
Dimensions
| Cable length | 20cm |
|---|
Additional specifications
| Kabellänge | 0.2m |
|---|---|
| Stromstärke | 16A |
| Farbe | Blau, Orange, Rot |
| Kinderschutz | Nein |
| Anzahl Leiter | 3 |
| Steckereigenschaften | Montiert |
| Funktionsleuchte | Nein |
| Kabeltyp | Adapterkabel |
| Leiterquerschnitt | 1.5mm² |
| Detailfarbe | Orange |
| Steckertyp Eingang | CEE 32-5 |
| Steckertyp Ausgang | CEE 16-3 |