Schönenberger extension cable 3 m T11-T11
Picture 1 of 1 

Plug type input: T11; Plug type output: T11; Extension cable with 2-pin plug (molded), Black; Child protection: Yes; Function light: No; Cable length: 3 m; Conductor cross-section: 1 mm²
Basic specifications
| Article number | 872837 |
|---|---|
| EAN | 7611453811322 |
| Alternative item number | 495457 |
| Brand | Schönenberger |
Dimensions
| Cable length | 300cm |
|---|
Additional specifications
| Detailfarbe | Schwarz |
|---|---|
| Farbe | Schwarz |
| Kabellänge | 3m |
| Kabeltyp | Verlängerungskabel |
| Kinderschutz | Ja |
| Steckertyp Ausgang | T11 |
| Steckertyp Eingang | T11 |
| Anzahl Leiter | 2 |
| Aussenanwendung | Nein |
| Funktionsleuchte | Nein |
| Harmonisierte Leitungsbezeichnung | H05VV-F 3G 1.0mm2 |
| Leiterquerschnitt | 1mm² |
| Steckereigenschaften | Angespritzt |
| Stromstärke | 10A |
| Kabelummantelung | Kunststoff |
| Halogenfrei | Nein |
| Überhitzungsschutz | Ja |