Razer Docking Station Thunderbolt 5 Dock Chroma M.2
Picture 1 of 8 

Picture 2 of 8 

Picture 3 of 8 

Picture 4 of 8 

Picture 5 of 8 

Picture 6 of 8 

Picture 7 of 8 

Picture 8 of 8 

Ultra-fast Thunderbolt 5 with up to 120 Gbps transfer speed; Integrated M.2 storage slot for SSD expansions up to 8 TB; 10 ports including Gigabit Ethernet and UHS-II SD card slot; Supports up to three 4K displays at 144 Hz or one 8K monitor at 60 Hz; 140-watt power delivery with active cooling for efficient charging; Customizable Razer Chroma RGB lighting with 16.8 million colors
Basic specifications
| Article number | 888488 |
|---|---|
| EAN | 8887910053485 |
| Alternative item number | 2083078 |
| Brand | Razer |
Dimensions
| Height | 3.084cm |
|---|---|
| Width | 8.5cm |
| Weight | 524g |
Additional specifications
| Detailfarbe | Schwarz |
|---|---|
| Farbe | Schwarz |
| VESA-Bohrung vorhanden | Nein |
| Breite | 85mm |
| Tiefe | 206.5mm |
| Kompatible Hersteller | Razer |
| Verbindungsmöglichkeiten | 3,5 mm Klinke (Klinkenstecker), LAN (RJ45), SD, USB Typ-C, USB Typ-A |
| Gewicht | 524g |
| Höhe | 30.84mm |
| VESA Norm | Keine |
| 3.5 mm Kopfhöreranschlüsse | 1 |
| DisplayPort Anschlüsse | 3 |
| Mikrofonanschlüsse | 1 |
| Netzteil Nennleistung | 140W |
| USB-Anschlüsse | 1 x USB 3.1 (Gen. 2) Typ A, 1 x USB 3.1 (Gen. 2) Typ C, 4 x Thunderbolt 5 (USB Typ C) |
| USB 3.1 Anschlüsse | 3 |
| Card Reader | SD UHS-II |
| Combo-Port Mic/Headphone | 1 |
| Thunderbolt Anschlüsse | 4 |
| Weitere Anschlüsse | M.2 |
| LAN (10/100/1000 Mbps) | 1 |
| Dockinganschluss | Thunderbolt 5 |
| Ladefunktion | Ja |
| USB Anschlüsse | 7 |
| Maximale Speichererweiterung | 8TB |