Niwotron Power Cable 5 m C7-T26
Picture 1 of 2 

Picture 2 of 2 

Cable length: 5 m; Conductor cross-section: 0.75 mm²; Child protection: No; Function light: No; Plug type input: T26; Plug type output: C7; Power cable with 2-pin plug (Molded), Black
Basic specifications
| Article number | 870488 |
|---|---|
| EAN | 7611208440548 |
| Alternative item number | 499881 |
| Brand | Niwotron |
Dimensions
| Cable length | 500cm |
|---|
Additional specifications
| Detailfarbe | Schwarz |
|---|---|
| Farbe | Schwarz |
| Kabellänge | 5m |
| Kabeltyp | Netzkabel |
| Kinderschutz | Nein |
| Steckertyp Ausgang | C7 |
| Steckertyp Eingang | T26 |
| Anzahl Leiter | 2 |
| Aussenanwendung | Nein |
| Funktionsleuchte | Nein |
| Harmonisierte Leitungsbezeichnung | H05VV-F 3G 0.75mm2 |
| Leiterquerschnitt | 0.75mm² |
| Steckereigenschaften | Angespritzt |
| Stromstärke | 2.5A |
| Kabelummantelung | Kunststoff |
| Halogenfrei | Nein |
| Überhitzungsschutz | Nein |