maxCAMP extension cable H07RN-F3G1.5, 2 x CEE16-3 TYPE 23, 1.5 m
Picture 1 of 4 

Picture 2 of 4 

Picture 3 of 4 

Picture 4 of 4 

Ideal for construction sites, industry, camping, and boating; Suitable for outdoor use. Robust extension cable with CEE plug, type 23 IP55 couplings, and CEE16 coupling, with closure flap; Ideal on construction sites, in industry, for camping, motorhomes, boating, or commercial use; Rubber cable with high mechanical resistance, UV/oil/acid, and temperature resistant; Up to two type 23 IP55 extensions and one CEE extension can be connected simultaneously.
Basic specifications
| Article number | 887919 |
|---|---|
| EAN | 7618403068508 |
| Alternative item number | 2059155 |
| Brand | maxCAMP |
Dimensions
| Cable length | 150cm |
|---|
Additional specifications
| Kabellänge | 1.5m |
|---|---|
| Stromstärke | 16A |
| Halogenfrei | Ja |
| Kinderschutz | Ja |
| Steckereigenschaften | Angespritzt |
| Kabeltyp | Verlängerungskabel |
| Leiterquerschnitt | 1.5mm² |
| Kabelummantelung | GDV |
| Harmonisierte Leitungsbezeichnung | H07RN-F 3G 1.5mm2 |
| Aussenanwendung | Ja |
| Farbe | Schwarz, Blau |
| Anzahl Leiter | 3 |
| Detailfarbe | Blau, Schwarz |
| Steckertyp Eingang | CEE 16-3 |
| Steckertyp Ausgang | T23 |