Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock 135W
Picture 1 of 7 

Picture 2 of 7 

Picture 3 of 7 

Picture 4 of 7 

Picture 5 of 7 

Picture 6 of 7 

Picture 7 of 7 

Allows simultaneous power supply to the notebook via the used Thunderbolt 4 port (up to 100 W); Data ports: 5x USB 3.1 Gen.2 (4x Type-A and 1x Type-C), 1x Thunderbolt 4 (USB-C), 1x RJ45 (Gigabit LAN); For various Lenovo ThinkPad; Connection via Thunderbolt 4 (USB-C); Audio/Video: 2x DisplayPort, 1x HDMI, 1x headphone/microphone combo jack; Slots for Kensington locks (anti-theft protection); VESA mounting holes
Basic specifications
| Article number | 870561 |
|---|---|
| EAN | 195348677264 |
| Alternative item number | 1232941 |
| Brand | Lenovo |
Dimensions
| Height | 3cm |
|---|---|
| Width | 22cm |
| Weight | 450g |
Additional specifications
| Detailfarbe | Schwarz |
|---|---|
| Farbe | Schwarz |
| VESA-Bohrung vorhanden | Ja |
| Breite | 220mm |
| Tiefe | 80mm |
| HDMI Standard | 2.1 |
| Kompatible Hersteller | Lenovo |
| Gewicht | 450g |
| HDMI Anschlüsse | 1 |
| Höhe | 30mm |
| DisplayPort Anschlüsse | 2 |
| Netzteil Nennleistung | 135W |
| Combo-Port Mic/Headphone | 1 |
| Weitere Anschlüsse | Kensington-Schloss |
| LAN (10/100/1000 Mbps) | 1 |
| Dockinganschluss | Thunderbolt 4 |
| Ladefunktion | Ja |
| USB Anschlüsse | 1, 1, 4x Thunderbolt 4 (USB Typ C) |