Lenovo Docking Station ThinkPad USB4 Smart Dock 5500
Picture 1 of 12 

Picture 2 of 12 

Picture 3 of 12 

Picture 4 of 12 

Picture 5 of 12 

Picture 6 of 12 

Picture 7 of 12 

Picture 8 of 12 

Picture 9 of 12 

Picture 10 of 12 

Picture 11 of 12 

Picture 12 of 12 

Compatible manufacturers: Lenovo; Charging function: Yes; Connection: USB
Basic specifications
| Article number | 870034 |
|---|---|
| EAN | 0195892120605 |
| Alternative item number | 1965072 |
| Brand | Lenovo |
Dimensions
| Height | 3.15cm |
|---|---|
| Width | 21.8cm |
| Weight | 472g |
Additional specifications
| Detailfarbe | Schwarz |
|---|---|
| Farbe | Schwarz |
| VESA-Bohrung vorhanden | Nein |
| Breite | 218mm |
| Tiefe | 80mm |
| HDMI Standard | 2.0 |
| Kompatible Hersteller | Lenovo |
| Verbindungsmöglichkeiten | Kabelgebunden |
| Gewicht | 472g |
| HDMI Anschlüsse | 1 |
| Höhe | 31.5mm |
| VESA Norm | Optional via Adapter |
| DisplayPort Anschlüsse | 2 |
| Netzteil Nennleistung | 100W |
| USB-Anschlüsse | 2 x USB 3.1 (Gen. 2) Typ C, 4 x USB 3.1 (Gen. 2) Typ A |
| Weitere Anschlüsse | WLAN/WIFI, USB 3.0, HDMI, USB Typ-C, USB 2.0 |
| Dockinganschluss | USB |
| Ladefunktion | Ja |
| Verschlusssystem | T-Bar (Kensington) |