Kensington Notebook Sleeve EQ Classic 14" Black
Picture 1 of 5 

Picture 2 of 5 

Picture 3 of 5 

Picture 4 of 5 

Picture 5 of 5 

Suitable for laptops up to 14 inches; Made from 47% post-consumer recycled polyester; Padded interior for reliable protection; Protects against everyday scratches and bumps; Sleek and lightweight design; Reliable protection for professionals and students
Basic specifications
| Article number | 870698 |
|---|---|
| EAN | 085896009610 |
| Alternative item number | 2031800 |
| Brand | Kensington |
Dimensions
| Height | 24cm |
|---|---|
| Width | 35cm |
| Weight | 120g |
Additional specifications
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 14" |
|---|---|
| Detailfarbe | Schwarz |
| Farbe | Schwarz |
| Breite | 350mm |
| Material | Polyester |
| Tiefe | 25mm |
| Nachhaltigkeit | Nicht angegeben |
| Kompatible Hersteller | Universal |
| Gewicht | 120g |
| Höhe | 240mm |
| Material | Polyester |
| Tragemöglichkeit | Ohne Tragevorrichtung |