Kensington EQ 16” Laptop Backpack
Picture 1 of 6 

Picture 2 of 6 

Picture 3 of 6 

Picture 4 of 6 

Picture 5 of 6 

Picture 6 of 6 

Suitable for screen sizes up to 16"; Modern, lightweight, and comfortable; Shoulder straps and back panel padded; Padded interior compartment for laptop – space for documents and accessories; Front with zippered pocket – side twin pockets; Made from 17.3 x 250 ml plastic bottles
Basic specifications
| Article number | 870347 |
|---|---|
| EAN | 085896603924 |
| Alternative item number | 1795131 |
| Brand | Kensington |
Dimensions
| Height | 43cm |
|---|---|
| Width | 29.5cm |
| Weight | 480g |
Additional specifications
| Capacité de remplissage d'encre | 17ml |
|---|---|
| Type de fermeture | 14, 46ml |
| Toner/Tinte Farbe | Light Cyan |
| Kapazität | XL |
| Spannung | 15.2V |
| TinteTonerFinderDevices | Xerox~~~Phaser 6510, Xerox~~~Phaser 6510 V/N, Xerox~~~Phaser 6510 V/DN, Xerox~~~Workcentre 6515, Xerox~~~Workcentre 6515 V/N, Xerox~~~Workcentre 6515 V/DN, Xerox~~~Workcentre 6515 V/DNI, Xerox~~~Workcentre 6515 V/DNM, Xerox~~~Phaser 6510 DN, Xerox~~~Workcentre 6515 DN, Xerox~~~Workcentre 6515 DNI, Xerox~~~Phaser 6510 N, Xerox~~~Workcentre 6515 N, Xerox~~~WC 6515, Xerox~~~WC 6515 DN, Xerox~~~WC 6515 DNI, Xerox~~~WC 6515 N, Xerox~~~WC 6515 V/N, Xerox~~~WC 6515 V/DN, Xerox~~~WC 6515 V/DNI, Xerox~~~WC 6515 V/DNM, Xerox~~~Phaser 6510 N, Xerox~~~Workcentre 6515 N, Xerox~~~Phaser 6510 V/DNI, Xerox~~~WC 6515 V/N, Xerox~~~WC 6515 V/DN, Xerox~~~Phaser 6510 V/DNIS, Xerox~~~WC 6515 DN, Xerox~~~WC 6515 DNI, Xerox~~~WC 6515, Xerox~~~WC 6515 N, Xerox~~~WC 6515 V/DNM, Xerox~~~WC 6515 V/DNI |
| Material | Karbonstahl |
| Rainbow Kit | Nein |
| Gewicht | 1.21kg |