Kensington EQ 14" Laptop Sleeve
Picture 1 of 4 

Picture 2 of 4 

Picture 3 of 4 

Picture 4 of 4 

Suitable for screen sizes up to 14"; Protection for laptops and accessories from scratches, bumps, and drops.; Smooth, invisible zippers and quality stitching.; Offers a padded interior compartment to protect your laptop or tablet.; Made from 8.1x 250 ml plastic bottles.
Basic specifications
| Article number | 869840 |
|---|---|
| EAN | 085896603948 |
| Alternative item number | 1795137 |
| Brand | Kensington |
Dimensions
| Height | 25cm |
|---|---|
| Width | 36cm |
| Weight | 190g |
Additional specifications
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 14" |
|---|---|
| Detailfarbe | Schwarz |
| Farbe | Schwarz |
| Breite | 360mm |
| Material | rPET Polyester |
| Tiefe | 25mm |
| Nachhaltigkeit | Nicht angegeben |
| Kompatible Hersteller | Universal |
| Gewicht | 190g |
| Höhe | 250mm |
| Material | Polyester |
| Tragemöglichkeit | Ohne Tragevorrichtung |