ICY BOX Docking Station IB-DK4050-CPD
Picture 1 of 5 

Picture 2 of 5 

Picture 3 of 5 

Picture 4 of 5 

Picture 5 of 5 

1x USB 3.0 Type-C, 2x USB 3.0 Type-A interfaces, data transfer rates up to 5 Gbps; 2x HDMI video interfaces, resolutions up to 3840 x 2160@60 Hz; 1x USB Type-C interface supports only Power Delivery up to 100 watts; 1x DisplayPort 1.4 interface, resolutions up to 3840 x 2160@60 Hz; Single-LUN SD 2.0 and microSD 2.0 card reader for data transfers up to 25 MB/s; 2x USB 2.0 Type-A interfaces, data transfer rates up to 480 Mbps
Basic specifications
| Article number | 872447 |
|---|---|
| EAN | 7613081130615 |
| Alternative item number | 1061857 |
| Brand | RAIDSONIC |
Dimensions
| Height | 1.7cm |
|---|---|
| Width | 6.7cm |
| Weight | 136g |
Additional specifications
| Ladefunktion | Ja |
|---|---|
| Kompatible Hersteller | Universal, Apple |
| DisplayPort Anschlüsse | 1 |
| LAN (10/100/1000 Mbps) | 1 |
| Verbindungsmöglichkeiten | USB Typ-C |
| Gewicht | 136g |
| VESA-Bohrung vorhanden | Nein |
| Höhe | 17mm |
| Breite | 67mm |
| HDMI Anschlüsse | 2 |
| Farbe | Grau |
| Dockinganschluss | USB-C |
| USB 3.0 Anschlüsse | 2 |
| USB 2.0 Anschlüsse | 2 |
| Card Reader | microSD, SD |
| Tiefe | 355mm |