i-tec Docking Station TB4 3x Display, PD96 W
Picture 1 of 4 

Picture 2 of 4 

Picture 3 of 4 

Picture 4 of 4 

Compatible manufacturers: Universal; Charging function: Yes; Connection: Thunderbolt 4; The Thunderbolt 4 port offers data transfer rates of up to 40 Gbps or video output of up to 8K at 60 Hz; 5 USB ports allow easy connection of multiple USB devices and peripherals with charging function; Provides up to 96 W Power Delivery for compatible laptops and tablets with USB4, USB-C, and Thunderbolt interfaces
Basic specifications
| Article number | 872764 |
|---|---|
| EAN | 8595611707445 |
| Alternative item number | 1905406 |
| Brand | i-tec |
Dimensions
| Height | 2.881cm |
|---|---|
| Width | 21.7cm |
| Weight | 460g |
Additional specifications
| Netzteil Nennleistung | 160W |
|---|---|
| Combo-Port Mic/Headphone | 1 |
| Ladefunktion | Ja |
| Kompatible Hersteller | Universal |
| USB-Anschlüsse | 1 x USB 3.1 (Gen. 2) Typ C, 2 x USB 3.0 (3.1 Gen. 1) Typ A, 2 x USB 3.1 (Gen. 2) Typ A |
| Verbindungsmöglichkeiten | Kabelgebunden |
| Gewicht | 460g |
| VESA-Bohrung vorhanden | Nein |
| Höhe | 28.81mm |
| Breite | 217mm |
| HDMI Anschlüsse | 2 |
| Farbe | Schwarz |
| Dockinganschluss | Thunderbolt 4 |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Card Reader | microSD, SD |
| Tiefe | 81.3mm |