FURBER.power Power Cable C5-T12 1.0 m White
Picture 1 of 2 

Picture 2 of 2 

Cable length: 1 m; Child protection: Yes; Power cable with 3-pin plug (molded), White; Plug type input: T12; Plug type output: C5; Conductor cross-section: 0.75 mm²
Basic specifications
| Article number | 869161 |
|---|---|
| EAN | 7613081061605 |
| Alternative item number | 986451 |
| Brand | FURBER.power |
Dimensions
| Cable length | 100cm |
|---|
Additional specifications
| Kabellänge | 1m |
|---|---|
| Stromstärke | 2.5A |
| Halogenfrei | Nein |
| Kinderschutz | Ja |
| Steckereigenschaften | Angespritzt |
| Kabeltyp | Netzkabel |
| Leiterquerschnitt | 0.75mm² |
| Kabelummantelung | Kunststoff |
| Harmonisierte Leitungsbezeichnung | H05VV-F 3G 0.75mm2 |
| Aussenanwendung | Nein |
| Farbe | Weiss |
| Anzahl Leiter | 3 |
| Überhitzungsschutz | Nein |
| Detailfarbe | Weiss |
| Steckertyp Eingang | T12 |
| Steckertyp Ausgang | C5 |