DICOTA Notebook Sleeve Skin URBAN 16", Anthracite
Picture 1 of 2 

Picture 2 of 2 

Suitable for screen sizes up to 16"; Material: Recycled Polyester/Neoprene; Fairly and sustainably made from recycled PET bottles; Water-repellent outer material; Also suitable for notebooks of other brands; Soft faux fur lining for additional protection
Basic specifications
| Article number | 871177 |
|---|---|
| EAN | 7640239422803 |
| Alternative item number | 1837566 |
| Brand | DICOTA |
Dimensions
| Height | 27.5cm |
|---|---|
| Width | 40.5cm |
| Weight | 255g |
Additional specifications
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 16" |
|---|---|
| Detailfarbe | Anthrazit |
| Farbe | Grau |
| Breite | 405mm |
| Material | Recycled Polyester, Neopren |
| Tiefe | 20mm |
| Kompatible Hersteller | Apple |
| Gewicht | 255g |
| Höhe | 275mm |
| Bewusst Einkaufen | Ja |
| Material | Neopren |
| Tragemöglichkeit | Ohne Tragevorrichtung |