DICOTA Notebook Sleeve Eco Slim S 13" Gray
Picture 1 of 9 

Picture 2 of 9 

Picture 3 of 9 

Picture 4 of 9 

Picture 5 of 9 

Picture 6 of 9 

Picture 7 of 9 

Picture 8 of 9 

Picture 9 of 9 

Made from 1.5 recycled PET bottles crafted from sustainable, elastic neoprene; Compact and lightweight design with optimal protection against scratches and minor damage; Asymmetrical zipper for easy access and elastic accessory pocket on the front; Double zipper allows mobile charging; Seamlessly tailored to Microsoft Surface devices «Designed for Microsoft Surface»; Compatible with Surface Laptop Go, Go 2, Pro 7, Pro 8, Pro 9, Pro 9 (5G), Pro X
Basic specifications
| Article number | 870463 |
|---|---|
| EAN | 7640239420496 |
| Alternative item number | 1608105 |
| Brand | DICOTA |
Dimensions
| Height | 23cm |
|---|---|
| Width | 33cm |
| Weight | 180g |
Additional specifications
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 13" |
|---|---|
| Detailfarbe | Grau |
| Farbe | Grau |
| Breite | 330mm |
| Material | Neopren |
| Tiefe | 20mm |
| Kompatible Hersteller | Microsoft |
| Gewicht | 180g |
| Höhe | 230mm |
| Bewusst Einkaufen | Ja |
| Material | Kunststoff |
| Tragemöglichkeit | Ohne Tragevorrichtung |