DICOTA Notebook Bag Slim Case TWO 14-16 16 "
Picture 1 of 7 

Picture 2 of 7 

Picture 3 of 7 

Picture 4 of 7 

Picture 5 of 7 

Picture 6 of 7 

Picture 7 of 7 

Additional compartments: Document compartment; Carrying options: Shoulder strap, Carry handle; Material: 300D rPET Polyester; Suitable for screen sizes up to 16"
Basic specifications
| Article number | 872771 |
|---|---|
| EAN | 7640239423640 |
| Alternative item number | 2020470 |
| Brand | DICOTA |
Dimensions
| Height | 28.5cm |
|---|---|
| Width | 40.5cm |
| Weight | 350g |
Additional specifications
| Breite | 405mm |
|---|---|
| Farbe | Schwarz |
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 16" |
| Tragemöglichkeit | Schulterriemen, Tragegriff |
| Material | Polyester |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Trolley-Band | Ja |
| Gewicht | 0.35kg |
| Taschenart | Notebooktasche |
| Höhe | 285mm |
| Zusatzfächer | Ja |
| Tiefe | 35mm |