DICOTA Notebook Bag Slim Case SEVEN 12-14" 14 "
Picture 1 of 9 

Picture 2 of 9 

Picture 3 of 9 

Picture 4 of 9 

Picture 5 of 9 

Picture 6 of 9 

Picture 7 of 9 

Picture 8 of 9 

Picture 9 of 9 

Additional compartments: Front pocket with zipper, inner compartment; Carrying options: Shoulder strap, handle; Material: 100% recycled PET; Suitable for screen sizes up to 14"
Basic specifications
| Article number | 873138 |
|---|---|
| EAN | 7640239423398 |
| Alternative item number | 2007673 |
| Brand | DICOTA |
Dimensions
| Height | 28.5cm |
|---|---|
| Width | 37cm |
| Weight | 600g |
Additional specifications
| Breite | 370mm |
|---|---|
| Farbe | Schwarz |
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 14" |
| Tragemöglichkeit | Schulterriemen, Handgriff |
| Material | Polyester |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Trolley-Band | Nein |
| Gewicht | 0.6kg |
| Taschenart | Notebooktasche |
| Höhe | 285mm |
| Zusatzfächer | Ja |
| Tiefe | 85mm |