DICOTA Notebook Backpack Roller Eco Core 14-16"
Picture 1 of 12 

Picture 2 of 12 

Picture 3 of 12 

Picture 4 of 12 

Picture 5 of 12 

Picture 6 of 12 

Picture 7 of 12 

Picture 8 of 12 

Picture 9 of 12 

Picture 10 of 12 

Picture 11 of 12 

Picture 12 of 12 

Padded laptop compartment with HDF foam; Complies with IATA carry-on regulations; Generous storage space of 33 liters; Made from recycled PET bottles; Zipper pocket with RFID blocker; Sturdy telescopic handle and stowable shoulder straps
Basic specifications
| Article number | 871021 |
|---|---|
| EAN | 7640239422650 |
| Alternative item number | 1825172 |
| Brand | DICOTA |
Dimensions
| Height | 51cm |
|---|---|
| Width | 23cm |
| Weight | 2645g |
Additional specifications
| Innentiefe | 3.5cm |
|---|---|
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 16" |
| Bewusst Einkaufen | Ja |
| Tragemöglichkeit | Teleskopgriff, Rucksack |
| Material | Polyester |
| Gewicht | 2.645kg |
| Höhe | 51cm |
| Zusatzfächer | Ja |
| Breite | 23cm |
| Zusammensetzung | 300D 100% Recycled PET Polyester |
| Innenhöhe | 38.5cm |
| Farbe | Schwarz |
| Anzahl Rollen | 2 |
| Innenbreite | 26.5cm |
| Verschlussart | Reissverschluss |
| Detailfarbe | Schwarz |
| Taschenart | Rucksack mit Rollen |
| Volumen | 33l |
| Tiefe | 35.5cm |