DICOTA Notebook Backpack Commuter 13-16" Brown
Picture 1 of 10 

Picture 2 of 10 

Picture 3 of 10 

Picture 4 of 10 

Picture 5 of 10 

Picture 6 of 10 

Picture 7 of 10 

Picture 8 of 10 

Picture 9 of 10 

Picture 10 of 10 

Suitable for screen sizes from 13" to 16"; Made from 7 recycled PET bottles; Spacious main compartment for a notebook, documents, or personal items; Zippers with loop for easy access; Comfortable back padding; Padded shoulder straps
Basic specifications
| Article number | 871789 |
|---|---|
| EAN | 7640239422223 |
| Alternative item number | 1774723 |
| Brand | DICOTA |
Dimensions
| Height | 0cm |
|---|---|
| Width | 29cm |
Additional specifications
| Bildschirmdiagonale in Zoll | 16" |
|---|---|
| Tragemöglichkeit | Rucksack, Tragegriff |
| Material | Kunststoff |
| Gewicht | 0.43, 0.44kg |
| Höhe | 15, 44cm |
| Zusatzfächer | Ja |
| Breite | 29cm |
| Farbe | Braun |
| Anzahl Rollen | 0 |
| Verschlussart | Reissverschluss |
| Detailfarbe | Braun |
| Taschenart | Rucksack |
| Tiefe | 15, 44cm |